mgr Tomasz Gurtatowski

Jestem Absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznianiu, WZ w Szczecinie oraz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Moja praca magisterska dotyczyła badania różnic osobowościowych w motywacji do podejmowania treningów sportowych zawodników niepełnosprawnych do zawodowo trenujących pełnosprawnych sportowców szczecińskich klubów sportowych.
Swoje doświadczenie zawodowe początkowo zdobywałem w kooperacji z Państwowym Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.Następnie pracowałem w Centrum Rehabilitacji w Sopocie współpracując z renomowanymi warszawskimi ośrodkami chirurgii ortopedycznej i sportowej – Ortopedika oraz Carolina Medical Center.
Nieustannie rozwijam swoje kwalifikacje, pogłębiam swoją wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki oraz terapii tkanek miękkich. Ukończyłem kurs Funkcjonalnej Terapii Mulligana, dzięki której zdobyłem wartościowy warsztat z pacjentem ortopedycznym.
Uczestniczyłem w szkoleniach terapii manualnej, warsztatach z wnioskowania klinicznego i postępowania z pacjentem pourazowym i pooperacyjnym.
W Zolkiewicz H.G zajmuję się rehabilitacją ortopedyczną wliczając w to leczenie zachowawcze, pooperacyjne oraz prewencje urazów sportowych. W pracy wykorzystuję techniki terapii manualnej między innymi takie jak diagnostyka i terapia tkanek miękkich, mobilizacje stawowe, manipulacje powięzi, neuromobilizacje oraz kinezyterapię opartą na medycznym treningu terapeutycznym.
Dalszym kierunkiem mojego rozwoju zawodowego będzie doskonalenie terapii zespołów bólowych kręgosłupa oraz terapia zaburzeń trzewnych i stawu skroniowo-żuchwowego. Komunikatywnie posługuję się językiem angielskim.

Poza pasją do fizjoterapii i ludzi, których spotykam, doskonale czuję się podczas słuchania ciężkiego grania, koncertów, uprawiania turystyki rowerowej, górskiej. Sympatyk koszykówki i żeglarstwa.