Innowacyjna rehabilitacja ortopedyczna

W Żółkiewicz Grupa Medyczna dział rehabilitacji ortopedycznej jest działem, w którym mamy największe doświadczenie, który skupia największą część zespołu oraz wyróżnia się innowacyjnym podejściem.

Większość stosowanych technik jest u nas autorska, stworzona w oparciu o wyniki wielu badań medycznych. Leczenie opiera się w szczegółowy sposób na przywróceniu prawidłowej biomechaniki stawów oraz na leczeniu przyczynowym.
Oprócz prowadzenia klasycznych przypadków ortopedycznych zajmujemy się również opieką nad zawodowymi sportowcami. Nasi pacjenci to np. piłkarze z Pogoni Szczecin oraz inni piłkarze z ekstraklasowych boisk jak również reprezentanci kraju.

Rehabilitacja ortopedyczna powinna  być wprowadzana po każdym zabiegu operacyjnym jak i po urazach. W zależności od rodzaju i stopni uszkodzenia pacjenci poddawani są leczeniu operacyjnemu lub zachowawczemu. Po każdym z wymienionych kluczowym  elementem jest odpowiednio dobrana terapia manualna jak i indywidualny dobor ćwiczeń.

W gabinetach Ż.G.M zajmujemy się przygotowaniem pacjentów do zabiegów operacyjnych pod kątem merytorycznym jak i tkankowym. Staramy się aby każdy pacjent idący na zabieg operacyjny był świadomy tego co go czeka w trakcie jak i po operacji.
Zwracamy  dużą uwagę na diagnostykę, stosujemy odpowiednio dobrane protokoły pozabiegowe jak i pomagamy w doborze sprzętu ortopedycznego.