Opieka nad prawidłowym rozwojem dziecka

Badanie maluszka

Przyjście na świat małego człowieka to piękny i nierzadko trudny czas dla rodziców. To czas, w którym pojawia się mnóstwo pytań związanych z rozwojem i pielęgnacją maluszka.

W Żółkiewicz Grupa Medyczna przeprowadzamy pierwsze badanie niemowlaka w wieku 3 tygodni.Sprawdzamy na nich czy maluszek nie ma żadnych nieprawidłowych napięć w obrębie głowy i szyi, które mogły powstać przy porodzie lub w wyniku ułożenia w brzuchu Mamy.

Sprawdzamy również stan przewodu pokarmowego , długość wędzidełka języka i funkcje aparatu ssącego.

W naszych gabinetach prowadzimy także indywidualne spotkania, na których dowiecie się Państwo jak nosić, kąpać czy bawić się z niemowlakiem, aby wspierać jego rozwój psychoruchowy.

W terapii korzystamy z metod : autorskich, terapii NDT-Bobath, Terapii Czaszkowo-Krzyżowej i Osteopatii.

Nasza terapia nie jest w ogóle bolesna.

Prawidłowy dalszy rozwój dziecka

W trakcie intensywnego wzrostu i rozwoju organizm dziecka spotyka się z wieloma wyzwaniami.

Niektóre odstępstwa od normy nie rzucają się w oczy i problem może się pogłębiać, pozostając niezauważonym. Dlatego bardzo ważne jest obserwowanie etapów rozwoju dziecka oraz konsultowanie tego procesu ze specjalistą.

W trakcie wizyty oceniamy dany etap rozwoju dziecka, zwracamy szczególną uwagę na najczęściej występujące wady i dysfunkcje, szczegółowo badamy kręgosłup i postawę.

Oceniamy motorykę i wzorce ruchowe, przeprowadzamy wywiad dotyczący dotychczasowego rozwoju, sposobu żywienia, aktywności oraz przebiegu ciąży. Jeśli zajdzie taka potrzeba, staramy się za pomocą terapii manualnej, ćwiczeń oraz osteopatii przywrócić możliwości prawidłowego rozwoju młodego organizmu.