Strefa masażu

W 2023 w końcu  otwieramy bardzo ważny dla nas dział jakim jest strefa masażu. Dużą część 2022 roku spędziliśmy na skrupulatnym  przygotowaniu tematu oraz na stworzeniu i dopracowaniu 4 wprowadzanych form masażu. Owocem naszej pracy są:

-autorski masaż relaksacyjny

-autorski  masaż sportowy

-drenaż limfatyczny

-masaż twarzy Kobido

-masaż  pleców

-masaż kobiet w ciąży

 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Nasze życie zawodowe, życie społeczne, presja otoczenia wymusza na nas hamowanie pewnych emocji. Jesli rodzi sie w nas gniew, strach często nie możemy takiej emocji z siebie uwolnić i tłumimy je wewnątrz. Doprowadza to do rozwoju wielu schorzeń: u niektórych są to rozwolnienia, bóle brzucha u innych bóle karku, a u jeszcze innych bóle głowy czy problemy z libido.

Masaż relaksacyjny nakierunkowany jest na te strefy w ciele, które najmocniej reagują na przewlekły stres min. Mięśnie pleców, mięśnie żwacze, kark, zastawki przewodu pokarmowego, podudzia i stopy.

Tempo zabiegu jest bardzo powolne, a efekty masażu są wręcz niesamowite.

Czas trwania zabiegu 1h 15’


 

MASAŻ SPORTOWY 

Masaż sportowy to znacznie bardziej intensywna forma terapii niż masaż leczniczy.

Częstotliwość ruchów jest wysoka jak również siła bodźca jest stosunkowo duża.

Dociera do najgłębiej położonych włókien mięśniowych.

Masaż ten dedykowany jest dla sportowców,  zarówno zawodowców jak i amatorów. Dla osób, które regularnie powtarzają dany wzorzec ruchu doprowadzając do przewlekłych przeciążeń narządu ruchu.

Doskonała forma odnowy biologicznej.

Czas trwania zabiegu 1h 15’.


 

DRENAŻ LIMFATYCZNY 

Drenaż limfatyczny to forma oddziaływania na układ chłonny. Ma za zadanie poprawić jego motorykę oraz zmniejszyć obrzęki. Stymuluje pracę układu naczyniowego. Stosowany regularnie poprawia trofikę tkanek. Pomaga w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii. Przydatny w opornych procesach redukcyjnych masy ciała.

Czas trwania zabiegu 1h 15’


 

MASAŻ KOBIDO

Masaż Kobido dzięki dokładnie dobranym technikom liftingującym jest często nazywany bezinwazyjnym zabiegiem chirurgicznym. Oznacza to, że możemy uzyskać efekt m.in. uniesionego owalu twarzy lub spłyconych zmarszczek bez użycia skalpela.

Stosując tę formę masażu jako efektu możesz spodziewać się:

-spłycenie bruzd i zmarszczek mimicznych

– uniesienie opadających powiek

– zmniejszenie efektów starzenia się

– ujędrnienie skóry

– uwypuklenie konturu twarzy

– uniesienie owalu twarzy

-redukcja stresu

– jest jedną z metod pomocnych w leczeniu bruksizmu

– reguluje napięcie mięśniowe w obrębie karku, szyi, twarzy i głowy

Czas trwania zabiegu 1h 15’


 

MASAŻ LECZNICZY PLECÓW

Masaż leczniczy pleców skierowany jest dla wszystkich pacjentów borykających się ze zmęczeniowym bólem/ dyskomfortem kręgosłupa. Powinien być wykonany dopiero po wcześniejszej konsultacji z Fizjoterapeutą. Dopracowaliśmy masaż tak, aby nie zaburzał procesu rehabilitacji u pacjentów leczących się specjalistycznie na kręgosłup.
Czas trwania zabiegu: 1h 15’

 

MASAŻ KOBIET W CIĄŻY

Podczas ciąży kobiety zmagają się z bólami pleców, których przyczyną jest obciążenie kręgosłupa oraz nadmierne napięcie mięśni grzbietu. Masaż wykonany przez profesjonalistę przynosi ulgę pacjentce oraz jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Przed wykonaniem zabiegu terapeuta przeprowadza wywiad, by upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań oraz czy ciąża przebiega prawidłowo. Robi to w trosce o bezpieczeństwo Twoje oraz Twojego dziecka – jest to nasz priorytet.

Zaletami takiego masażu są:

-głęboki relaks

-zmniejszenie dolegliwości bólowych

-zapobieganie rozstępom skórnym

– poprawa krążenia i odżywienie tkanek

– zapobieganie obrzękom kończyn

– zmniejszenie napięcia mięśniowego

– polepszenie samopoczucia pacjentki

Po więcej informacji zapraszamy do naszej placówki – terapeuta chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania przed zabiegiem.

Czas trwania zabiegu: 1h 15’