Trening mobility

Mobilność może mieć wiele znaczeń, ale zawsze odnosi się do ruchu. Najczęściej mamy na myśli dobrą kontrolę nad ciałem i jego ruchomością, czyli ciało wykonuje to, co chce wykonać głowa.

Mobilność jest dzisiaj postrzegana, jako jedna z cech motorycznych na równi z siłą, szybkością i mocą.

Jeżeli pojawia się problem z funkcjonowaniem w życiu codziennym gdzie powielamy czynności opierające się na prostych wzorcach lub większość dnia spędzamy w bezruchu zaczynamy tracić fizjologiczną ruchomość naszego ciała. Nasze ciało staje się sztywne, nie radzi sobie ze złożonymi aktami ruchowymi.

Nad każdą umiejętnością można pracować i każdy człowiek ma w zasięgu ręki taką możliwość– mobilność nie jest zarezerwowana dla wybrańców, sportowców. Można nad nią pracować stosując odpowiednio dobrane ćwiczenia, konsekwentnie i cierpliwie wykonując je i progresując.

W Żółkiewicz Grupa Medyczna zbadamy Państwa wzorce ruchowe, ruchy specyficzne dla danej dyscypliny czy wykonywanych zawodów. Określimy czy ciało działa prawidłowo, sprawdzimy w jakich pozycjach najczęściej ustawia się Państwa ciało i dobierzemy odpowiednie ćwiczenia, metody, aby je poprawić i wzmocnić.

Uważamy, że podstawą i fundamentem bezpiecznego treningu, sportu i funkcjonowania na co dzień są ćwiczenia poprawiające mobilność.

Mówiąc o mobilności mamy na myśli elastyczne ciało , świetnie kontrolujące motorykę ruchu, pracujące bez bólu i bez ograniczeń w końcowych zakresach ruchu