Żółkiewicz Grupa Medyczna

Historia

Żółkiewicz Grupa Medyczna jest kliniką rehabilitacyjną powstałą w 2016 roku w Szczecinie. Jej założycielem jest Michał Żółkiewicz.

 

Zespół

Aktualnie zespół współtworzą 22 osoby. W tym: 16 fizjoterapeutów, 1 dietetyk, 1 ortopeda oraz 4 pracowników administracji.

Każdy z naszych specjalistów ukończył Uniwersytet Medyczny oraz  ma wieloletnie doświadczenie. Część z nas wykonuje również  działalność dydaktyczną jak np mgr Katarzyna Kunikowska (instruktor metody Kaltenborn-Evjenth) oraz część z nas przygotowuje się do swoich autorskich kursów.

Wszyscy nasi terapeuci stale podnoszą swoje kwalifikację poprzez liczne wyjazdy na szkolenia i uczestnictwo w szkołach podyplomowych ( jak np. Akademia Osteopatii)

 

Profil pracy

Nasza klinika skupia się i rozwija wokół czterech głównych gałęzi:

  • terapii ortopedycznej stawów i kręgosłupa ( w tym również rehabilitacji pooperacyjnej)
  • Terapii pediatrycznej
  • Terapii przewodu pokarmowego
  • Terapii uroginekologicznej

Profil pracy jest bardzo szeroki w naszej placówce. W podejsciu ortopedycznym od podejścia według założeń OMT Kaltenborn przez podejście osteopatyczne skończywszy na własnym autorskim podejściu.

W terapii  pediatrycznej wykorzystujemy założenia terapii: NDT Bobath, metody Vojty, Osteopatii.

Specjalizujemy się w terapii: mięśniowo-powięziowej, mobilizacjach stawowych, nerwowych, naczyniowych, trzewnych. Rozwinęliśmy autorski sposób leczenia układu pokarmowego, autonomicznego układy nerwowego, oponowego.

Wypracowany wspólnie przez nasz zespół sposób pracy jest mocno autorski, ale zawsze będzie mieć duży wspólny mianownik z tym co rozumie się jako klasyczną fizjoterapię oraz wspólny mianownik z osteopatią.

Jednak mocno różnimy się od Osteopatii i z odrzucamy wiele z jej założeń.

 

Diagnostyka

Leczenie w Żółkiewicz Grupa Medyczna  rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki, na którą składa się: skrupulatnie przeprowadzony wywiad, analiza schorzenia, analiza wyników badań, testy kliniczne oraz badanie manualne.

Często podczas pierwszej wizyty terapeuta przekazuje zalecenia odnośnie wykonania dodatkowych badań.

Na podstawie diagnozy planuje się terapię oraz określa jej częstotliwość, ewentualne wizyty wspólne/ wizyty kontrolne po czym rozpoczyna się leczenia.

Nasi terapeuci w trakcie leczenia zawsze mogą liczyć na pomoc i radę przyjmującego u nas Ortopedy dr Jędrzeja Marczewskiego.

Na terapię naszej placówki znajduje się aparatura USG, za pomocą której często uzupełniania jest diagnoza.

 

Filozofia

Nabór pracowników w Żółkiewicz Grupa Medyczna jest bardzo precyzyjny. Nigdy nie prowadzimy otwartego naboru. Zespół budujemy w taki sposób: aby każdy ze specjalistów pasował do zespołu pod kątem osobowości, ambicji, ale również podejścia do pacjenta. Zależy nam na niesieniu pomocy i stworzeniu jak najlepszej atmosfery do leczenia. Chcemy aby każdy był w stanie skorzystać z naszych usług. Dbamy, aby klinika utrzymywała rodzinną atmosferę, a nie rozwijała się w kierunku korporacyjnym.

 

Leczenie interdyscyplinarne

Sposób naszych specjalistów różni się od siebie. Oczywiście posiadamy wspólną bazę pracy jednak każdy ma swój styl pracy. Dzięki temu często współpracujemy zespołowo, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla pacjenta.

Leczenie ma u nas charakter interdyscyplinarny. Dla przykładu każde leczeniu manualne przewodu pokarmowego odbywa się z równoległą opieką dietetyczną, a leczeniu ortopedyczne pod opieką Ortopedy.

 

Klinika

Nasza klinika mieści się na partnerze budynku przy ulicy Mieszka I 82-83 w Szczecinie. Lokal liczy 330 m2, na które składają się:

  • 10 gabinetów w tym 3 z funkcją sali ćwiczeń
  • 3 łazienki dla pacjentów
  • 2 szatnie dla pacjentów
  • kącik zabaw dla dzieci
  • poczekalnia z recepcją
  • pokój socjalny z łazienką dla personelu

Wszystkie gabinety wyposażone są w rekuperację, zaś gabinety od strony wschodnio-południowej dodatkowo wyposażone są w klimatyzacje.

Średnia wielkość gabinetu wynosi 18 m2, w każdym za wyjątkiem jednego znajduje się okno.

Główną toaletę wyposażyliśmy w przewijak dla rodziców z dziećmi.

Przed lokalem znajduje się duży, bezpłatny parking.

Klinika jest przystosowana pod osoby niepełnosprawne.

Serdecznie zapraszamy

 

Social media

Serdecznie zapraszamy naszych pacjentów do odwiedzenia naszych social mediów gdzie szczegółowo omawiamy nasze metody pracy, pokazujemy pracę od środka oraz dzielimy się ciekawostkami.

Do zobaczenia w klinice

Życzymy dużo zdrowia.