Żółkiewicz Grupa Medyczna

Historia

Założycielem powstałej w 2016r – Żółkiewicz Grupy Medycznej jest mgr Michał Żółkiewicz .

Ukończył on Pomorski Uniwersytet Medyczny, kierunek Fizjoterapia. Swoją pasję do zawodu zaczął rozwijać w liceum, początkowo skupiając się na analizie i korekcji chodu. W 2011 roku zaowocowało to propozycją wyjazdu na półroczny staż do ośrodka CU Sports Medicine and Performance Center w Colorado pod opiekę Tima Hildena.

Propozycję odrzucił, ponieważ przyjął ofertę pracy w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji przy ul. Modrej w Szczecinie, gdzie następnie pracował przez 4 lata.

W 2015 otworzył swój pierwszy gabinet i rozpoczął współpracę z Beatą Rakoczy z którą pracuje do dziś.

Rok później w 2016r  założył Żółkiewicz Grupę Medyczną z siedzibą przy ulicy Mieszka I . Początkowo grupa liczyła 8 osób, dzisiaj w roku 2023 zespół współtworzy 26 osób.

W 2019 roku Michał Żółkiewicz przyjął propozycję pracy w Pogoni Szczecin, z którą współpracuje do dziś.

Żółkiewicz Grupa Medyczna to dobrze zgrana grupa młodych, ambitnych i rzetelnych  ludzi o dużym doświadczeniu, których łączy wspólna pasja. To zespół, który zawsze szuka najkorzystniejszych rozwiązań dla pacjentów,  nawet w przypadkach uważanych  za beznadziejne.

W klinice  panuje rodzinna atmosfera wzajemnego poszanowania. Uśmiech jest  tutaj rzeczą codzienną.

Filozofia

Diagnostyka

Leczenie w Żółkiewicz Grupa Medyczna  rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki, na którą składa się: skrupulatnie przeprowadzony wywiad, analiza schorzenia, analiza wyników badań, testy kliniczne oraz badanie manualne.

Często podczas pierwszej wizyty terapeuta przekazuje zalecenia odnośnie wykonania dodatkowych badań.

Na podstawie diagnozy planuje się terapię oraz określa jej częstotliwość, ewentualne wizyty wspólne/ wizyty kontrolne po czym rozpoczyna się leczenia.

Do terapii wykorzystujemy: terapię manualną (osteopatię), kinezyterapię, trening sportowy, korekcję techniki chodu oraz dietetykę.

Terapia manualna

to przyczynowe manualne leczenie dążące do przywrócenia fizjologii tkanek. Mówiąc językiem potocznym dąży się do odzyskania „ustawień fabrycznych” organizmu.

Za pomocą specjalnie dobranych technik leczniczych terapeuta pracuje nad: napięciem spoczynkowym i czynnościowym tkanek, poprawą ruchomości stawów obwodowych i kręgosłupa, przywróceniem tzw. ruchomości ślizgowej nerwów, przywróceniem właściwej, ściśle określonej  biomechaniki stawu/ stawów, poprawą mobilności narządów wewnętrznych i ich więzadeł.

Jest to leczenie rzadko bolesne, przypomina uciski. Do terapii manualnej zalicza się wiele metod min:

-manipulacje nerwowe

-manipulacje trzewne

-rozluźnianie mięśniowo-powięziowe,

-terapia cranio-sacralna

-itp., itd.

Nasza terapia oparta jest na: anatomii, histologii, fizjologii, kinezjologii, biomechanice oraz biochemii. Nie ma nic wspólnego z bioenergoterapią.

Regularność terapii

Dobierana jest tak, aby terapia była przeprowadzana jak najrzadziej, dopasowana do sytuacji pacjenta. Terapia manualna to odczynowe leczenie dlatego nie można  traktować jej jak masażu, a należy ją traktować bardziej jak antybiotyk – stosować tylko, jeżeli jest to naprawdę konieczne.

Terapia  ma tylko pomóc organizmowi w leczeniu, zastymulować mechanizmy lecznicze.  Organizm ludzki ma niewyobrażalny potencjał leczniczy z którym nie może równać się żaden lekarz czy terapeuta.

Podczas planowania terapii dowiecie się Państwo jak często trzeba będzie uczęszczać na rehabilitację, kiedy będzie można rozrzedzić zabiegi, kiedy należy zrobić przerwę w leczeniu i kiedy  powinno się ono zakończyć.

Podwójne potwierdzenie

Nasi terapeuci mają możliwość skonsultować swoich pacjentów z Michałem Żółkiewiczem wyznaczając „wizytę wspólną”. Wierzymy, że tzw. „podwójne potwierdzenie” znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia błędów, przeoczenia istotnej informacji, a także poprawia jakość opieki nad procesem leczenia.

 

Nasza Klinika

Nasza klinika mieści się na partnerze budynku przy ulicy Mieszka I 82-83 w Szczecinie. Lokal liczy 330 m2, na które składają się:

  • 10 gabinetów w tym 3 z funkcją sali ćwiczeń
  • 3 łazienki dla pacjentów
  • 2 szatnie dla pacjentów
  • kącik zabaw dla dzieci
  • poczekalnia z recepcją
  • pokój socjalny z łazienką dla personelu

Wszystkie gabinety wyposażone są w rekuperację, zaś gabinety od strony wschodnio-południowej dodatkowo wyposażone są w klimatyzacje.

Średnia wielkość gabinetu wynosi 18 m2, w każdym za wyjątkiem jednego znajduje się okno.

Główną toaletę wyposażyliśmy w przewijak dla rodziców z dziećmi.

Przed lokalem znajduje się duży, bezpłatny parking.

Klinika jest przystosowana pod osoby niepełnosprawne.

Serdecznie zapraszamy